Skrzynka teletechniczna – do czego służy?

Skrzynka teletechniczna – do czego służy?

Potrzebujesz skrzynki teletechnicznej? Kliknij tutaj.

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. W sprzedaży znajdziemy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz nieruchomości i poza nimi

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana ze wzmocnionego surowca i posiadać stosowne otwory, które spełniają rolę wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów znajdziemy dwa zasadnicze rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na zewnątrz nieruchomości, która musi wyróżniać odpornością na ingerencje zwierząt oraz ekstremalne warunki. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się kable telekomunikacyjne – tj. kable koncentryczne oraz główne przyłącza sprzętów – modemy TVK, rozgałęźniki. Komponenty wewnątrz skrzynki możemy przyłączyć np. na paski rzepowe lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – uporządkuj kable

Istotnym czynnikiem jest też ochrona przed ingerencją osób nieuprawnionych do wnętrza szafki. W tym celu stosuje się specjalistyczne zasuwy. To ważne także w mieszkaniu, w którym przebywają małe dzieci. Nie zapominajmy również o uporządkowaniu kabli – do tego celu wykorzystuje się dedykowane komory. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów szafek – posiadają one różne rozmiary, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do naszego mieszkania.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]