Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Zamów biżuterię z turkusem.

Turkus jest jednym z najcenniejszych kamieni dostępnych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, iż chętnie sięgają po niego złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących symbolem luksusu. Wykonywane są z jego użyciem pierścionki, naszyjniki oraz kolczyki, które świetnie łączą się z wieczorowymi kreacjami. Na kolor turkusu w szczególnej mierze wpływa kraj jego wydobycia – na przykład turkusy importowane z Persji są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano nawet jego tańsze zamienniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko względy wizualne

Dobrze nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko ze względu na niezwykłe względy wizualne. Według części osób okazuje się bowiem talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być zakładana nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale wygląda.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc warto o nią prawidłowo się zatroszczyć. Przede wszystkim należy ściągać ją zawsze, gdy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Warto też ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem środki myjące mogą zmatowić turkus. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyściełanym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]