Kolczyki z koralem

Kolczyki z koralem

Więcej o kolczykach z koralem.

Dlaczego w kuferku z biżuterią każdej kobiety powinny znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i siłę. W przeszłości, korale były wieszane nad kołyskami noworodków w celu ochrony przed złem. Używane były do leczenia chorób gardła oraz do tamowania krwotoków. Według części osób, koral zmniejsza stresy i sprzyja życiu rodzinnemu. Pomaga także przy zdobywaniu umiejętności dyplomatycznych. Koral jest amuletem przypisywanym osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – jest w czym wybierać

Zdecydowanie najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowym i łososiowoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Skąd wydobywa się korale? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz koral Cerasuolo z rejonu Filipin.

Kolczyki z koralem – do czego pasują

Kolczyki z koralem to niezwykle uniwersalna ozdoba. Ten rodzaj biżuterii można nosić codziennie, do zwykłych bluzek i materiałowych spodni. Idealnie pasują do ludowych stylizacji.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]