Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Tu zamówisz pierścionki zaręczynowe Kraków.

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o ślubie. Przedtem jednakże ma miejsce ta wymarzona przez większość pań chwila – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol nieskończoności

Sprezentowanie ukochanej pierścienia to nader stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od tego palca prowadzi żyła wiodąca prosto do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych. Początkowo wytwarzano je z trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężczyźni chcieli pokazać swoją pełną ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, jednakże surowce te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich wytwarzania dopiero od paru stuleci, natomiast znaczący przyrost ich uznania można odnotować w poprzednim wieku.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście idealna biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z pokaźnym brylantem, jednak potencjał swobodnego łączenia przeróżnych kamieni oraz metali jest ogromny. Nie licząc diamentów wykorzystuje się szmaragd, rubin czy szafir. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, jednak nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych typów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Ile winniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było opinia, iż narzeczony powinien zapłacić na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt pierścionka zależny jest od wielu elementów: liczby karatów, wykorzystanego kamienia, wzoru czy surowca, zatem każdy kupi śliczny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem uczucia oraz zaangażowania, wobec tego jego koszt nie ma większego znaczenia. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]