Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli szukasz wisiorków srebrnych, odwiedź tę stronę.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo czuły, przez co możemy zarysować. Jak zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi też styczność z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci kolory lub się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką albo włożyć do foliowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą porysować fakturę.