Złota i srebrna biżuteria z topazami

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Więcej szczegółów o topazach.

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, dzięki czemu jest wykorzystywany do wytwarzania wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest też wymieniany wśród najładniejszych kamieni, a jego zalety od lat są doceniane przez złotników oraz nabywców biżuterii. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest cennym minerałem – występuje wyłącznie w Brazylii, Azji, Afryce i na wschodzie Europy. Przez złotników jest najczęściej obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu niepowtarzalnych walorów wizualnych.

Typy biżuterii z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany w szczególności do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z owym metalem. Należy jednak dodać, że w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są również wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki oraz naszyjniki, ale jubilerzy wykonują także innego rodzaju produkty. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to często wydatek rzędu tysiąca PLN, podczas gdy na wykonane ze srebra wydamy nawet sześć razy mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By wybrać wersje szczególnie trafiające w nasze upodobania należy więc udać się do kilku salonów – zaś to kosztuje mnóstwo wysiłku. Aby tego uniknąć, powinniśmy postawić na kupno online. Jest to rozwiązanie znacznie prostsze, a oprócz tego korzystając z sieci mamy szansę także wyszukać kolczyki czy wisiorki w okazyjnych cenach.