Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Więcej informacji o budowie domów z bali na domygoralskie.com.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się z wykonanych z drewna bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To stara metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Rosnąca cały czas popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które na ogół generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że również pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali najczęściej zobaczyć można na terenach górskich oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie popularne także w innych rejonach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być wznoszone we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Decydując się na dom z bali, powinno się pamiętać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie wyjdą na jaw niepożądane niespodzianki.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]