Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Zobacz, gdzie kupić podpory stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je stosuje? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, imponującą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]