Co warto wiedzieć o dźwigarach budowlanych?

Co warto wiedzieć o dźwigarach budowlanych?

Chcesz nabyć dźwigar? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu murów wylewanych z kompozytu, a także przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są również niezbędne przy formowaniu sklepień – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich użycia budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie zapada się zaraz po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich materiałów wykonuje się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na spore, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Dlatego jego głównym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania i typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Te powinny być rzetelnie dobrane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak topola, olcha, sosna i buk. Niesłychanie istotne jest także należyte pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed niekorzystnym działaniem wody, spoiw i pozostałych płynnych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – lepiej kupić czy wypożyczyć?

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem piętrowych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich kupno i magazynowanie generuje jednak pewne koszty. Szczęśliwie firmy, które okazjonalnie akceptują zlecenia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, jak również innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]