Efektowne baseny kąpielowe

Efektowne baseny kąpielowe

Dowiedz się więcej o basenach kąpielowych na www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to także ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla salonów spa lub pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba rodzajów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Fantastycznie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także ogród lub halę basenową. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Tego rodzaju akcesoriów jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]