Pergole lamelowe i materiałowe – zadaszenie tarasowe dla Twojego domu

Pergole lamelowe i materiałowe – zadaszenie tarasowe dla Twojego domu

Jeśli szukasz pergoli lamelowej w Warszawie, koniecznie wejdź na https://www.centrumpergoli.pl.

Masz własny dom z dużym ogrodem i chcesz wydajnie zagospodarować tę przestrzeń, żeby stała się w wysokim stopniu funkcjonalna? Pragniesz spędzać jak najwięcej czasu na wolnym powietrzu, nie ograniczając się tylko do pogodnych dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest zakup wolno stojącej pergoli ogrodowej albo zadaszenia tarasowego, które dają możliwość korzystać z takiego wypoczynku bez względu na warunki atmosferyczne.

Plusy montażu pergoli tarasowej

Pergole są zabudową całoroczną lub mobilną, innymi słowy rozkładaną i składaną zależnie od potrzeb, przy czym właściciele domów zwykle decydują się na modele całoroczne. Pergola zbudowana przy ścianie budynku tworzy kryty taras, co często zauważalnie zwiększa powierzchnię użytkową domu. Zadaszenie tarasowe osłania lokatorów oraz umieszczone pod nim meble przed opadami oraz promieniami słońca. Gros obecnych w sprzedaży projektów pergoli da się postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale także jako autonomiczny obiekt zintegrowany z przestrzenią ogrodu. Trzeba napomknąć, iż niektóre modele zadaszenia tarasowego można dobudować także we wnęce pomiędzy dwoma murami. Współcześnie pergole tarasowe produkowane są z trwałych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Zadaszenia w pełni wykonane z drewna to już rzadkość.

Najlepsze modele pergoli i zadaszeń tarasowych dają niesłychanie szerokie możliwości dostosowania ich pod względem barwy i typu poszycia lub kubatury. Osoby bardzo wymagające bez przeszkód znajdą też modele zaopatrzone w praktyczne udogodnienia, między innymi efektywne systemy odprowadzania deszczówki, rolety boczne, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, choć wciąż sprzedawane są pergole sterowane ręcznie.

Pergola materiałowa czy lamelowana którą się zdecydować

Osoby, które postanowiły o montażu pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – materiałowe i lamelowe. W pergoli lamelowej zadaszenie zbudowane jest z lameli, czyli “piór” działających podobnie jak żaluzje. Można sterować kątem ustawienia lameli, regulując tym samym ilość promieni słonecznych wpadających przez zadaszenie albo kompletnie je zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych zadaszenie wykonane jest z tkaniny (przeważnie jest to wodoodporna i mocna tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Zadaszenie można zupełnie zamknąć bądź otworzyć, względnie zostawić je po części odsłonięte. Obie te opcje znakomicie działają, więc wybór któregoś z tych rozwiązania zależy już całkowicie od preferencji zamawiającego i jego indywidualnego poczucia estetyki.

Siedziba:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]