Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Dowiedz się, gdzie zamówić sklejkę Kraków, wejdź na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy element konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednak najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić obiekty z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny współcześnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – przeważnie z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Spółki budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]