Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak dobrej oferty wynajmu szalunków!

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, ale spotyka się również konstrukcje zrobione z metalu, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety ze względu na spore ceny nie zawsze firmy remontowe posiadają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o funkcjonalności, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować poważne wydatki.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna okaże się również obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy zbliża się termin rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto zaś skorzystać z sieci, by sprawdzić, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa mówią dotychczasowi klienci.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]