Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Jeśli potrzebujesz sprzętu do drenażu limfatycznego, koniecznie wejdź na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu ucisku, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – pobudzenie krążenia limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są maszyny do presoterapii symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację limfy. Istnieje dużo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się również dość popularna w świecie sportu, głównie jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do masażu limfatycznego

Ogromne możliwości użycia aparatów do presoterapii przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Współcześnie osoby na co dzień stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, za pomocą nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, toteż bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi choroby bakteryjne oraz wirusowe czy zakrzepica, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]