Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Sprawdź, gdzie zamówić aparat do ultradźwięków, wejdź na http://tinyurl.com/ych2r59j.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego oraz poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, wiązadeł, ścięgien oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]