Co to jest skleroterapia i jak wygląda ten zabieg?

Co to jest skleroterapia i jak wygląda ten zabieg?

Skieruj się w to miejsce po więcej informacji o skleroterapii.

Żylaki to niezmiernie częste schorzenie, które z biegiem lat obserwuje u siebie ogromny odsetek ludzi dorosłych. Stopniowo do ogólnej świadomości przedostaje się zrozumienie, że leczenie żylaków nie jest już postrzegane jedynie jako zabieg z obszaru estetyki. Uwidaczniające się na skórze żyłki oraz pajączki naczyniowe świadczą bowiem również o dolegliwościach zdrowotnych dotyczących żył, m.in. o uszkodzeniu zastawek żylnych. Stąd do centrów medycyny estetycznej raz za razem przychodzą pacjenci szukający metod ich redukcji. A taką metodą jest m.in. skleroterapia.

Czy skleroterapia daje błyskawiczne rezultaty?

Skleroterapia, która znana jest także pod nazwą obliteracja żylaków, to w tej chwili wręcz standard w leczeniu żylaków, żył siateczkowatych i pajączków naczyniowych. Polega ona na wstrzyknięciu do żyły środka chemicznego (pod postacią płynu bądź pianki), który wywołuje zamknięcie się światła żylaka. Ostrzykiwanie żylaków nie jest zabiegiem bolesnym, gdyż podczas zabiegu stosuje się niesłychanie cienkie igły. Ilość nakłuć dokonywanych w trakcie zabiegu jest uwarunkowana grubością żyły oraz rozmiarem leczonej powierzchni. Skleroterapia może stanowić uzupełnienie terapii prowadzonej chirurgicznie, ale także wykorzystuje się ją jako samodzielną metodę leczenia żylaków. Warto zaznaczyć, że skleroterapia nie daje błyskawicznych rezultatów, dlatego z reguły prowadzi się ją w seriach trzech albo więcej zabiegów, a ich liczbę określa lekarz opierając się na analizie sytuacji zdrowotnej każdego pacjenta.

Skleroterapia – przeciwwskazania do jej wykonania

Jak w każdej procedurze medycznej, także przy skleroterapii istnieją przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Nie można wykonać jej u osób chorujących na miażdżycę tętnic kończyn dolnych, zakrzepicę żylną i choroby serca. Lekarz nie zgodzi się też na ostrzykiwanie żył u kobiety w ciąży i karmiącej piersią, a także u pacjentów ze wykrytą skłonnością do alergii, w tym w szczególności na wykorzystywany w trakcie zabiegu środek sklerotyzujący.

Siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]