Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu dotarła już do świadomości zwykłego Polaka i sporadycznie bywa lekceważona. Mieszkańca Polski mają świadomość, iż czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, bezpośrednio oddziałuje na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą zastosowane systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość w naszych sklepach

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym większe jest niebezpieczeństwo obecności dużego stężenia PM10 i PM2,5, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób płuc narażeni są zwłaszcza rezydenci większych aglomeracji miejskich lub okolic w pobliżu fabryk wydzielających do atmosfery pokaźne ilości owych pyłów. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużym stopniu zredukować negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu cenionych producentów, jak m.in. Meaco, Airdog bądź Wood’s, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów, zatem nie jest to w tej chwili coś nowego na rynku. Co ciekawe, poza filtrowaniem z powietrza drobinek pyłu, nierzadko mają one też inne dodatkowe funkcje.

Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w różnych rozmiarach, w związku z tym łatwo dobierzemy urządzenie stosowne do danej kubatury pokoju. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, więc swobodnie daje się przenieść je między pokojami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą być przyczyną licznych reakcji alergicznych lub chorób, a także niebezpieczny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a jednocześnie umożliwia spokojniejszy sen. Część oczyszczaczy posiada też sensory alarmujące o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim alergikom.