Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

Co trzeba wiedzieć o laser wysokoenergetyczny cena?

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do leczenia prawie każdej części ciała. Nieraz jest używany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: zapalenia, stłuczenia czy naderwania wiązadeł. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu haluksów, dyskopatii szyjnej, lumbago oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różną budowę i, co za tym idzie, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe, które wysyłają podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]