W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Zasięgnij rady specjalistów w zakresie terapii małżeńskiej UK.

Każda para może wpaść w przeróżne kryzysy. Całe szczęście obecnie można się z nimi uporać naprawdę skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach pomaga?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z najróżniejszymi problemami. Fachowiec pomaga pokonać kryzysy związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w razie uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby partnerów lub ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, kiedy między małżonkami pojawiają się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać trudności oraz zacieśnić partnerstwo. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między małżonkami – dzięku czemu ich małżeństwo rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że związek to nie wyłącznie branie, ale przede wszystkim oferowanie czegoś w zamian. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich problemów. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, aby bardzo dobrze radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy sprawiła, że na chwilę obecną bez trudu spotkamy polskiego psychologa też na terenie UK. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia proces terapii i zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na usługi specjalisty. Również na emigracji opłaca się powalczyć o swoje małżeństwo, które bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z przeróżnymi trudnościami. Powinno się wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wejść na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339