Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Jeśli chcesz zamówić sok z kapusty, koniecznie sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan powtórnie wracają do menu Polaków. Do kapusty i ogórków dołączają również inne, przedtem mniej lubiane owoce oraz warzywa. Kiedy mówimy o leczniczych atutach fermentowanego jedzenia nie sposób nie wspomnieć również o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy czy wszelkiego typu soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie są godne uwagi – pozwalają w prosty i szybki sposób wprowadzić do naszego ciała składniki konieczne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Jakie składniki dostarcza sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający multum substancji mających zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Najistotniejszym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z buraków, ogórków czy inny kiszonek to również kopalnia witamin. Godne uwagi jest zwłaszcza duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już pół szklanki tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witaminy P i K, witamin z grupy B oraz duże stężenie soli mineralnych.

Dlaczego warto spożywać sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z uwagi na zawartość bakterii fermentacji mlekowej dobroczynnie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę jelit. Na dodatek liczne witaminy polepszają działalność układu nerwowego, łagodzą objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, a także pomagają poradzić sobie ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody żołądka czy niestrawność. Wzmacniają one także apetyt i działają osłonowo w czasie terapii antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]