Budujesz portfel inwestycyjny? Pomyśl o zakupie sztabek złota

Budujesz portfel inwestycyjny? Pomyśl o zakupie sztabek złota

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz sztabki złota.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie bądź umieszczanie ich na lokacie nie jest teraz tak korzystne jak jeszcze kilka lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia doprowadziły do tego, że Polacy poszukują sposobów, które pozwolą ich pieniądzom przynosić z czasem dodatkowy dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a w szczególności – złoto w sztabkach.

Złote sztabki to długoterminowa inwestycja

Na wstępie należy stanowczo zaznaczyć, że inwestycja finansów w złote sztabki to długoterminowa inwestycja. Złoto najczęściej nie ulega silniejszym i słabszym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niepewność ekonomiczna oraz polityczna często zwiększa jego wartość. Oczywiście można odnotować wahania w jego ceny, jednak studiując jej historyczny wykres od razu daje się spostrzec, iż wraz z upływem lat ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Niegdyś był on środkiem płatniczym, obecnie jest szeroko stosowany w elektronice, przemyśle chemicznym oraz medycynie, jak również – nadal na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że pozyskiwanie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego metalu wykorzystanego m.in. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB czy też odtwarzacze CD) jest nieraz nierentowny, skutkiem tego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, że w najbliższych dziesięcioleciach ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Pojedyncze sztabki złota czy combibary – co kupić?

Słuchając o lokacie oszczędności w złoto w sztabkach większa część inwestorów od razu uzna, iż to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Jednak złote sztabki produkuje się w wielu wagach, wobec tego w zasadzie każdy może sobie pozwolić na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Te małe sztabki są też świetnym pomysłem na upominek. Poważni inwestorzy, mający większe fundusze nierzadko decydują się na większe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g, a także 1000 g. Należy jednakże mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie da się pociąć odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę nabywamy złoto po zdecydowanie niższej cenie. Dlatego warto kupować złoto w sztabkach o przeróżnej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na równe kawałki o wadze 1 g.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]