Frank szwajcarski – jego aktualne przeliczniki znajdziesz w kantorze online

Frank szwajcarski – jego aktualne przeliczniki znajdziesz w kantorze online

Szczegółowe informacje na temat kursu franka szwajcarskiego. Przekonaj się!

O franku szwajcarskim większość Polaków wie niedużo, zasadniczo zaledwie to, że jest to waluta, w której tysiące naszych rodaków zaciągnęło w przeszłości kredyty hipoteczne, które obecnie trudno im spłacić. Tymczasem historia franka jest całkiem ciekawa.

Waluta znana ze swojej niezwykłej stabilności – frank szwajcarski

Naturalnie, frank szwajcarski to narodowa waluta Szwajcarii, ale jest to również środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok między innymi dolara amerykańskiego, euro oraz funta szterlinga, frank szwajcarski jest uznawany za jedną z głównych walut we współczesnym świecie. Lecz nie był to pierwszy pieniądz, który funkcjonował w obiegu na obszarze historycznej Szwajcarii. Frank w rzeczywistości pojawił się zaledwie w połowie XIX wieku i zastąpił liczne lokalne waluty, które uprzednio używano w różnych kantonach. Przez prawie dwa stulecia swojego istnienia frank szwajcarski zasłynął ze swojej niesłychanej stabilności, wychodząc obronną ręką między innymi z sporych zawirowań w latach kryzysów gospodarczych i politycznych, jakich doznaliśmy w XX oraz XXI wieku. Niewiele osób wie, iż frank szwajcarski nazywany jest jedną z najładniejszych walut świata. Jego banknoty emitowane od połowy 90-tych charakteryzują się zachwycającymi barwami i rzadką pionową orientacją grafiki. Na frankach przedstawiono osobistości z obszaru kultury (przykładowo Arthura Honeggera, Charlesa-Ferdinanda Ramuza czy Sophie Taeuber-Arp), a nie jak przeważnie bywa – wizerunki królów, działaczy politycznych czy wojskowych. Natomiast tematem nowej, dziewiątej już serii banknotów są natura, nauka i Ziemia.

Jak szukać aktualnego kursu franka szwajcarskiego?

Frank szwajcarski bezustannie cieszy się znacznym zainteresowaniem inwestorów, jednak jego kurs śledzą też uważnie osoby z nieuregulowanymi zobowiązaniami w tej walucie. Aby znaleźć aktualny kurs franka szwajcarskiego, polecamy wchodzić na stronę kantoru internetowego, gdzie notowania tej waluty aktualizowane są w co parę sekund. Tu można również prześledzić fluktuacje ceny franka w wskazanym przedziale czasu. To opcja potrzebna inwestorom analizującym swoje następne działania, a także frankowiczom czekającym na stosowny moment, żeby zlecić wymianę złotówek na franki przed spłatą kolejnej raty pożyczki.