Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Nie przeszukuj już sieci! Internetowy kantor na miarę Twoich potrzeb odnajdziesz na www.kantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w pobliskim oddziale banku – te pierwsze do tej pory działają sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Lecz w szybko zmieniającym się świecie, konsumenci pragną wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Kantor internetowy – zawsze bieżący kurs przewalutowania

Operacja w kantorze internetowym jest równie łatwa jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, że transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniego dnia. Kolejnym i niesłychanie znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują także kilka dodatkowych usług lubianych przez klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, gdy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) lub w ustalonym przez użytkownika terminie.

Cenisz sobie wolność w dyspozycji kapitałem? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących komfort i dużą niezależność w dysponowaniu swoim kapitałem. Korzystają z nich również kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w walucie obcej oraz osoby studiujące bądź pracujące za granicą. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]