Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowoczesnych maszyn i urządzeń. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników oferują obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, więc nie polecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To też dla dużej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dopasowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.