Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Po więcej informacji o fajnych miejscach w Małopolsce skieruj się tutaj.

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w ogromie informacji o bieżących imprezach sportowych czy kulturalnych i godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Portal dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – przydatne informacje i wirtualne spacery

Żeby przybliżyć przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o pokazach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której szybko odnajdą hotele, pensjonaty i kempingi, zabytki i muzea, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Oprócz tego dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi urok małopolskiego folkloru, trasy rowerowe oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Witryna o zabytkach Małopolski dba także o zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych górskich miejscowości. Informacje znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niesłychanie pomocny dla obcokrajowców jest również dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słowa i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu naszym kraju.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego