Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Szukasz portalu zdrowia? Odwiedź https://revelare.pl.

W sieci da się bardzo prosto zdobyć informacje na każdy temat. Internauci mają zwłaszcza słabość do radzenia się Google odnośnie zagadnień medycznych, często wręcz poprzedzając ostateczną decyzję o konsultacji ze specjalistą długim szperaniem w sieci w celu własnoręcznego odszukania odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to właściwy model wykorzystywania wiedzy udostępnianej na stronach o urodzie i zdrowiu?

Portal o urodzie i zdrowiu to nie alternatywa dla profesjonalnej konsultacji medycznej

W tysiącach treści o zabiegach estetycznych, dietach i medycynie publikowanych w sieci znajdzie się wiele wiarygodnych artykułów przygotowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez osoby zafascynowanych daną tematyką i od lat pracujących w branżach związanych z medycyną. Jednak korzystanie z artykułów umieszczanych na portalach o zdrowiu lub urodzie nie powinno (a w zasadzie nie może!) opierać się na przyjęcie ich za alternatywę dla bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Portal o zdrowym stylu życia, o ile zapewnia wiarygodnych informacje, może natomiast być znakomitym źródłem pobocznej wiedzy, która ułatwi czytelnikowi poruszanie się po świecie krajowej służby zdrowia. Artykuł z przedstawieniem symptomów poprzedzających konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej zakomunikować swoje obawy specjaliście. Natomiast dotarcie w sieci do wnikliwego opisu zabiegu wytłumaczonego nieskomplikowanym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem planowanej operacji i obniżyć stres z nią związany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl