Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Szukasz dobrej oferty skitur? Nie zwlekaj! Zajrzyj tutaj.

Większa część osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam z reguły jedynie po to, żeby spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Jednakże nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Intensywne, lecz dające wiele satysfakcji skitury

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego relaksu w górskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają podziwiać ich urok podczas dość wyczerpujących, a zarazem ogromnie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla obytych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych butów i nart.

Gdzie wybierają się miłośnicy skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są bezspornie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie świetnie dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam wspaniałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4000 m nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw będzie dostosowana do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o pomoc organizatora skitur i jego instruktorów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]