Niezapomniane przeżycia i szkolenia – co oferują organizatorzy wycieczek dla aktywnych

Niezapomniane przeżycia i szkolenia – co oferują organizatorzy wycieczek dla aktywnych

Pełna oferta wycieczek dla aktywnych.

Wyróżnia się dwa typy ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy w każdy urlop muszą zrobić coś spektakularnego, czego do te pory nie doświadczyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne tworzą interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Okazja na zawiązanie długoterminowych przyjaźni – aktywne wycieczki

Aktywne wycieczki to rzetelnie zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcą zobaczyć rozmaite rejony Polski oraz świata z kompletnie innej perspektywy. Plan takich wycieczek jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których zwyczajny urlopowicz nie dozna z pozycji wygodnego siedziska na patio dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących doświadczeń to też wspaniała okazja, żeby nabyć przydatne kwalifikacje, gdyż częstokroć wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do poznania mechanizmów poprawnego zachowania się w określonym terenie. W trakcie wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się używania czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Warto również nadmienić, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji między uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko góry w Europie – na aktywnych wyprawach zobaczysz ciekawe kraje

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się znakomitą kondycją fizyczną, to zwłaszcza wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać Etnę, miejscowe parki narodowe i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Lecz Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez trudu poradzą sobie również podczas wyprawy do Nepalu czy na Wyspy Komodo.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]