Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej - poszerz swoje wiadomości!

Góry są urzekające, ale także niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a szczególnie w okresie, gdy wczasowicze tysiącami napływają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, w mediach informują o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przygotowania wybrali się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Z tej przyczyny miłośnikom gór pragnącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, żeby nabyć nieodzowne umiejętności jest odbycie wszechstronnego kursu pod okiem profesjonalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które są niezbędne w przypadku rozmaitych niespodziewanych sytuacji. Kurs pokrywa też zasady poprawnego działania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnią praktykę jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w niedużych grupach, które zwykle mają nie więcej niż pięć- osób. W efekcie zdobywanie nowych umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, by mogli oni sprawnie opanować najważniejszą wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]