alpy zachodnie wycieczka

Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Polscy miłośnicy gór, którzy znają już dogłębnie wszystkie marszruty w w Karpatach, w Sudetach i w Górach Świętokrzyskich, ostatecznie zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i wertują propozycje wypraw w inne europejskie góry. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Mont Blanc i inne wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne przepiękne wierzchołki, o których pokonaniu marzą alpiniści z całego świata, to przykładowo Matterhorn – 4478 m n.p.m , Signalkuppe – 4554 m n.p.m. czy Nordend – 4609 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Les Droites oraz Aiguille du Dru. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – niezapomniane doznanie

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest sporo interesujących propozycji skierowanych do pasjonatów gór o różnorodnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już biegłość w jeździe na nartach i potrafią wykazać się stosowną kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi głównie część szkoleniowa, zalecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, który ma na celu opanowanie podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Bezsporną zaletą takich wycieczek jest to, że prowadzone są w niewielkich, zazwyczaj siedmioosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z uczestników może liczyć na pełną uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie zachwycającym przeżyciem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]