Gadżety i odzież reklamowa mogą być ekologiczne!

Gadżety i odzież reklamowa mogą być ekologiczne!

W ostatnim dziesięcioleciu przedmiot ekologii stał się jednym z przewodnich problemów, roztrząsanych w debacie publicznej. Potrzeba modyfikacji naszego postępowania związanego z odpowiedzialnym wykorzystaniem surowców, stopniowo przebija się do każdej sfery życia, również do świata marketingu. Teraz zarówno ogromne koncerny, jak i małe firmy, zmierzają do tego, żeby stać się eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę otaczającego nas świata mogą one zaprezentować konsumentom w przeróżny sposób, również przez użycie w akcjach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Ekologiczne gadżety reklamowe – z tkanin naturalnych i nie tylko

Eko gadżety to produkty reklamowe, ale wytworzone z surowców przetworzonych bądź szybko degradowalnych. Są to także gadżety z naturalnych tkanin, które mają praktyczne zastosowanie i których obdarowany nimi klient nie wyrzuci zbyt szybko. Powoduje to, że ich użycie w nikłym stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Do ekologicznych gadżetów reklamowych zalicza się też te towary, które wykonano z PP, innymi słowy z polipropylenu. Mimo, iż jest to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, a kiedy staje się to już niemożliwe, w czasie jego rozpadu nie są emitowane szkodliwe gazy.

Eko gadżety promocyjne – t-shirty oraz saszetki

Można przypuszczać, iż w ofercie producentów z rzadka napotyka się rozległy wybór ekologicznych gadżetów reklamowych. Nic bardziej mylnego! Już sama oferta odzieży promocyjnej jest olbrzymia – nadruki wykonuje się na t-shirtach z bawełny, w rozmaitych krojach (dziecięcych, damskich i męskich), a także w licznych kolorach. Grafiki reklamowe umieszczane są na jutowych czy bawełnianych torbach, dostępnych nie tylko w formie popularnych toreb na zakupy, ale też m.in. plecaków w kształcie worka. Pozostałe atrakcyjne gadżety tego rodzaju to naturalnie długopisy, które wytwarza się z bambusa albo ze zrolowanego papieru, saszetki, ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów, jak również papierowe kubki na gorące napoje.