Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Co trzeba wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to niemało czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy wspomnieć również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Problemy powoduje też sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Manaslu lub Shishapangmy

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje bądź Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednak, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]