Komfort i wysoka wytrzymałość – cechy bluz sportowych

Komfort i wysoka wytrzymałość – cechy bluz sportowych

Zobacz, gdzie kupić bluzy sportowe.

Kto uprawia sport regularnie z pewnością dobrze wie, że tylko dobrej klasy odzież sportowa pozwala na taką aktywność w całkowitym komforcie. Wybierając zestaw do ćwiczeń, w szczególności tych na świeżym powietrzu, jak jazda na rolkach, gra w tenisa bądź bieganie, nie zapominajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy lifestyle a bluzy sportowe – podstawowe różnice

Modele bluz z kapturem, suwakiem lub bez nich od lat są już stałym elementem powszedniego ubioru. Przestały nawet zdumiewać w miejscach pracy, gdzie do tej pory obowiązywał surowy dress code. Bluzy postrzegane są jako ubranie typu casual, gdyż są praktyczne i nie hamują ruchów, a szycie ich z ciepłych tkanin sprawia, iż to najlepsze odzienie wierzchnie na późną wiosnę i jesień. Bluzy sportowe, choć posiadają dość podobny fason, są w wielu miejscach inne niż bluzy casual. Te ostatnie zwykle wytwarzane są w 100% z bawełny ewentualnie bawełny z niewielkim dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe zaś nieraz wykonane są wyłącznie z poliestru. Jest to niesłychanie mocny materiał, który nie ulega tak szybko rozciąganiu i wolniej się przecierać. Dlatego też jest perfekcyjny do wytwarzania z niego strojów sportowych, które muszą wytrzymać znaczne przeciążenia oddziałujące na nie podczas intensywnego treningu. Dodatkowo poliester wyśmienicie odparowuje wilgoć ze skóry, dzięki czemu trenujący nie spędza długich godzin w przepoconych ubraniach.

Bluzy sportowe kupuj w branżowych sklepach

Wybierajmy przede wszystkim odzież renomowanych marek. Niewątpliwie, należy wtedy przygotować się na wyższą cenę takiej bluzy, lecz w zamian otrzymujemy produkt o wysokiej jakości z dobrych tkanin, który na pewno nosić przez dłuższy czas. Jeśli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma swoje specjalne przeznaczenie, nie warto ubierać zamiast niej uniwersalnej odzieży, na przykład bluzy bramkarskie posiadają posiłkowe protektory na łokciach, które ochraniają zawodnika podczas parad, a bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz osłaniający przed wiatrem. Aby mieć pewność, iż dostajemy oryginalny towar, kupujmy w sklepach firmowych lub prowadzonych przez autoryzowanych hurtowników, które dysponują okazałą ofertą bluz sportowych dla dzieci, damskich oraz męskich.

Siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]