bryczesy, bryczesy do jazdy konnej

Strój do jazdy konnej – bryczesy

Jazda na koniu wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, godzin pracy i sporych wyrzeczeń, ale również odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Obszerny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co minimalizuje ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a przy tym nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z materiałów najwyższej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak dobrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu lub innych surowców gwarantujących porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje także uda i łydki. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one być wyposażone w warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort cieplny w czasie jazdy. Ważne są również walory użytkowe – liczne kieszenie czy rozciągliwe zakończenia nogawek.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]