trekkingi

Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Wypady w góry mogą przybierać wiele postaci. Od krótkich spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Aczkolwiek za nieraz gigantyczny trud dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników z doskonałą kondycją fizyczną, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w czasie długiej wędrówki.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również Karpaty Wschodnie. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]