Wyprawa na górę Kilimandżaro – wycieczka jakich mało

Wyprawa na górę Kilimandżaro – wycieczka jakich mało

Szukasz korzystnej oferty wycieczki na Kilimandżaro? Nie czekaj! Kliknij tu.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel wielu turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych przeżyć z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Globtroterów zachęcają w głównej mierze możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, zanikające już lodowce, a także niepowtarzalne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga należytej preparacji – z uwagi na sporą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy też zakupić leki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni też odpowiednia profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty, a także nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, aby uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]