Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Więcej szczegółów o Photoshop digital painting.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają głównie z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Znając te realia duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się przyswoić sobie popularne programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla artystów

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki fotografii, szybko stał się podstawowym narzędzie game devów i artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak m.in. Corel Painter, Krita czy GIMP, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane akwarelą, farbami olejnymi bądź temperą. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość korygowania błędnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Malarstwo komputerowe – lekcje z udziałem instruktora

Praktycznie uczenie się digital paintingu odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samemu, jednakże aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać potrzebne triki korzystania z pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, należy zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem kursu.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]