Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Kup listwy drewniane.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednak ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów oraz chronią dolną część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, by nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]