łóżko małżeńskie drewniane, nowoczesne łóżko drewniane

Łóżko małżeńskie i łóżko dla jednej osoby – jak dobrać szerokość?

Człowiek spędza na spaniu nieomal 8 godzin dziennie. To ogromnie istotny element codziennego cyklu życia, który pominięty przyczynia się do zaburzeń zdrowotnych, permanentnego przemęczenia oraz ogólnie niższej efektywności w pracy. Jednak aby spać mocno należy zadbać o zakup wygodnego łóżka do sypialni.

Łóżko pojedyncze i łóżko małżeńskie – jaką szerokość rekomendują eksperci?

To, jakiego rodzaju łóżko finalnie wybierzemy, z reguły jest zależne od kubatury pomieszczenia. Fachowcy od snu przeważnie radzą, aby łóżko służące jednej osobie posiadało nie mniej niż 90 cm szerokości, jednakże niektórzy potrzebują 100 czy wręcz i 120 cm, aby komfortowo się na nim położyć. Z kolei łóżko małżeńskie winno posiadać nie mniej niż 140 cm, a optymalnie – 160 cm rozpiętości. Da to odpowiednio dużo miejsca dla dwóch osób. W przypadku łóżka małżeńskiego fachowcy sugerują nabycie oddzielnych materacy dla każdego z partnerów. Z jakiego powodu? Każdy z nas ma inną wagę ciała i rzadko zdarza się sytuacja, że materac o danej miękkości zagwarantuje głęboki sen obu małżonkom.

Należy pamiętać, iż mówiąc o wymiarach łóżka tak naprawdę definiuje się szerokość światła jego ramy równej powierzchni materaca jaki się w nim zmieści. Tym samym urządzając sypialnię powinno się wziąć pod uwagę całkowite wymiary mebla, ponieważ często mogą być one nawet 10-15 cm większe od rozmiaru materaca.

Polecamy również przemyśleć czy wybrać łóżko z wezgłowiem lub bez. Jeśli przed snem lubisz zanurzyć się w lekturze bądź obejrzeć film, wezgłowie da należyte oparcie plecom w trakcie tych kilkudziesięciu minut, które spędzisz w pozycji siedzącej.

Stelaż – istotny element łóżka drewnianego

Chociaż w salonach meblowych oferowane są dziesiątki wzorów łóżek na stalowych ramach i tapicerowanych, najchętniej kupowane nadal są łóżka drewniane. Meble z drewna perfekcyjnie pasują do różnych stylów aranżacji pomieszczeń, a równocześnie wnoszą do mieszkania poczucie ciepła. Dlatego właśnie preferowane są przez zarządców hoteli oraz domów wypoczynkowych – dzięki nim gość widzi wynajęte pokój jako bardziej przyjazne.

Drewno doskonale nadaje się także na materiał na stelaż, który jest kluczową częścią łóżka. Stelaż do łóżka również należy wybierać rozważnie, bo w dużym stopniu wpływa na nasza wygodę w trakcie snu. Drewniane stelaże nie tylko są cichsze i mocno podtrzymują materac, ale również są wystarczająco giętkie, żeby stosownie reagować na ułożenie i ruchy ciała użytkownika.

Siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]