Meble drewniane – styl i najwyższa jakość wykonania

Meble drewniane – styl i najwyższa jakość wykonania

Dowiedz się, gdzie zamówić wyroby z litego drewna.

Dzisiaj nawet w małych miastach bez trudu można pokazać lokalizację rozpoznawalnych sklepów meblowych. Ich asortyment jest często tak duży, że wchodząc do takiego salonu można w parę chwil urządzić każdy pokój. Jednak meble z popularnych sieciówek wykonane jest najczęściej z łatwych w obróbce i lekkich płyt MDF. Z rzadka są one tak wytrzymałe oraz urokliwe jak meble z litego drewna, zaprojektowane przez profesjonalistów z manufaktur stolarskich i wytworzone z troską o każdy element.

Meble dębowe kosztują stosunkowo więcej, jednak przetrwają lata

Kupno mebli produkowanych w tysiącach egzemplarzy z trudem można określić inwestycją na lata. Systemy meblowe z sieciówek już po paru latach będą wykazywać silne znamiona eksploatacji: zawiasy zaczną świszczeć, okleina imitująca drewno rozerwie się na zagięciach, a tylne ścianki z chudej płyty pilśniowej z czasem się odkształcą lub złamią. To nie są meble naszych dziadków i babć, które przechodziły na kolejne pokolenia we właściwie nienaruszonym stanie. Meble z drewna litego w dzisiejszych czasach nie są rzadkością na rynku, lecz nie są tak rozchwytywane, dlatego że łatwiej, taniej i szybciej jest Polakom kupować w sieciówkach. To prawda, kupujący zwraca uwagę na to, że meble z litego drewna często kosztują stosunkowo więcej i, jeżeli wytwarzane są na zlecenie, czasem oczekuje się na nie nawet parę tygodni. Lecz w zamian za to zamawiający zdobywa produkt, który będzie służył dziesięciolecia, pod warunkiem, że będzie o niego poprawnie dbać. A utrzymanie w dobrej kondycji mebli dębowych wcale nie wymaga szczególnego nakładu pracy.

Inne plusy mebli drewnianych

Nie licząc wysokiej trwałości wyroby z litego drewna posiadają też sporo innych atutów, co sprawia, iż nieustannie są polecane i faworyzowane przez wziętych architektów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o prostym designie dodają wnętrzom wyrafinowany styl. Drewniane meble wprowadzają przytulność łączoną z gniazdem rodzinnym oraz uwydatniają przywiązanie ich posiadacza do przyrody. Lite drewno doskonale komponuje się z licznymi stylami aranżacyjnymi, dlatego stół bądź szafa zamówiona do pokoju w stylu boho można będzie bez przeszkód wkomponować po kilku latach w inny, np. industrialny wystrój. Co istotne, nawet gdy właściciel zapomni o cyklicznej konserwacji mebli, wyroby z litego drewna na ogół można względnie łatwo odrestaurować.

Siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]