Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Skieruj się tu, aby kupić lampę solną.

Drobne dekoracje z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po świecie, a niekiedy kupujemy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Z rzadka aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – zazwyczaj służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są estetyczne i bez trudu dobierzemy je do wystroju domu, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma brył soli o jednakowej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy parający się sporządzaniem takich lamp, nadają im różnorodne kształty, np. walca bądź kuli.

Lampy solne – z ich pomocą skuteczniej się wyciszysz

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest uspokajający i łagodny, więc poleca się stosowanie ich osobom, którym dokucza stres albo brak snu, gdyż z ich pomocą można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji domów.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]