O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Jeśli chcesz kupić podłogi drewniane dębowe, koniecznie odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – powinieneś odstawić je na dwie doby, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem później sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża, która powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym pracować

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w domu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli położysz też listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]