Badania psychologiczne kierowców – przebieg testów

Badania psychologiczne kierowców – przebieg testów

Chcesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie badania psychologiczne Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie sprawdź http://www.bielskobadania.pl.

Badania psychotechniczne kierowców pozwalają ustalić czy osoby badane mają przeciwwskazania do wykonywania zawodu. Dzięki nim można wychwycić osoby, które nie powinny prowadzić pojazdów, są więc bardzo ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. W jaki sposób przebiegają testy i co konkretnie weryfikują? Jakie aparaty są używane do ich przeprowadzenia?

Badania psychologiczne kierowców – dla kierowców pojazdów przewożących wartości pieniężne i egzaminatorów

Testom psychotechnicznym poddawanych jest kilka grup kierowców. Do pierwszej należą osoby przystępujące do egzaminu na prawo jazdy np. kategorii D+E. Do badań podchodzą również kierowcy, którzy spowodowali wypadek i starają się o przywrócenie uprawnień. Dodatkowo badania psychologiczne powinni przechodzić także kierowcy pojazdów służbowych oraz instruktorzy szkół jazdy. Badania psychologiczne kierowców zawodowych, którzy nie przekroczyli 60 lat są ważne przez pięć lat.

Badania psychologiczne kierowców – sprawdzą dokładność działania kierowcy

Badanie psychotechniczne składa się z 2 etapów. W pierwszej kolejności kandydaci przystępują do rozwiązywania testu. Na tym etapie kontrolowana jest zdolność koncentracji, podzielność uwagi, refleks, a także cechy charakteru czy umiejętność pracy w sytuacji stresowej. Kandydaci na kierowców muszą między innymi ustosunkować się do pytań dotyczących ich cech osobowości czy wskazać brakujący element. Kolejnym etapem badań psychologicznych jest część praktyczna, która sprawdza przede wszystkim widzenie po zmroku, wrażliwość na olśnienia i umiejętność oceny odległości. Na tym etapie wykorzystuje się między innymi wirometr, miernik czasu reakcji oraz aparat Piórkowskiego. Badania sprawdzają czas reakcji i polegają między innymi na weryfikowaniu, w jaki sposób osoba badana reaguje na oślepienie światłem.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]