Badania wysokościowe – bądź bezpieczny podczas pracy na wysokości

Badania wysokościowe – bądź bezpieczny podczas pracy na wysokości

Zleć badania wysokościowe Bielsko Biała na http://www.testypsychologiczne.com.pl.

Za pracę na wysokości uznaje się pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej 3 metry nad gruntem bądź podłogą. Dotyczy to zatem robót przede wszystkim budowlanych, ale także pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków i osoby reprezentujące wiele innych zawodów. Jak wyglądają te badania?

Zakres badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami BHP powinna odbywać się z zastosowaniem właściwych akcesoriów, jest szczególnie niebezpieczna, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy takiej nie powinny wykonywać osoby mające skłonności do zawrotów głowy, cierpiące na zaburzenia równowagi czy mające problemy ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi więc kompleksowa diagnostyka z zakresu neurologii, laryngologii (co ma wykryć kłopoty z równowagą i błędnikiem) oraz okulistyki. Badania wykonuje się poddając osobę badaną prostym testom przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. W trakcie badań można też zdiagnozować problemy do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokości, ich przeprowadzenie ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba obawiać się, iż konieczne będzie przeznaczenie na te badania wiele czasu, bo jest możliwość wykonania wszystkich testów nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – termin ważności?

Badania wysokościowe trzeba przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie jest to jednorazowy obowiązek. Pamiętając, iż w czasie wykonywania pracy stan zdrowia może ulec pogorszeniu, a także, iż tak nakazuje prawo, badaniom wysokościowym należy poddawać się co 2-3 lata. Osoby, które przekroczyły 50 lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im rokrocznie.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]