Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Skieruj się na http://bit.ly/2wLskQu, żeby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty na etat, a ich właściciele często nie umieją rzetelnie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi część z nas – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy pewność, iż potencjalne kontrole US nie skończą się wystawieniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy i pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Należy także napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się tylko jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny obsługi z reguły oznaczają jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy posiadają wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]