czyszczenie malware wordpress, usuwanie wirusów wp

Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

WordPress stał się w mijających latach tak wziętym CMS-em, że ilość sklepów oraz witryninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się aktualnie na miliony. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania witryny, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie wirusów z WordPressa?

Nie dajesz rady zalogować się na stronę? Grafiki zmieniły się nie przez Ciebie? Na witrynie znalazłeś przekierowania do obcych Ci adresów? A może witryna internetowa rozsyła niechcianą pocztę? To zaledwie kilka z potencjalnych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takim przypadku wymagane jest szybka reakcja, żeby usunąć źródło infekcji i przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerów należy zlecić specom od tego typu zadań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności osób, które każdego dnia parają się tylko projektowaniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Czyszczenie malware WordPress – szczegółowy przegląd plików oraz baz danych strony

Spece zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują gruntowne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie kolejnych ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do wykazu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści mogą podjąć również niezbędne działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Regularne aktualizowanie CMS-a i wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niesłychanie ważne, ponieważ likwidacja wszystkich skutków zainfekowania nie jest gwarancją, że podobny przypadek nie zdarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]