Ekstrakcje, odbudowa kości – czym zajmuje się chirurg dentysta?

Ekstrakcje, odbudowa kości – czym zajmuje się chirurg dentysta?

Nie wszystkie schorzenia zębów można wyleczyć zwykłymi sposobami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się na przykład w razie uszkodzonych dziąseł, potrzeby umieszczenia implantów lub mostów, znacznych uszkodzeń uzębienia oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego typu guzów bądź narośli. Które techniki są zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy chorych po wypadkach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów lub narośli – a także odtwarzaniem chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych trudności. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, aby stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma też atmosfera w poradni oraz podejście dentysty do chorych – dużo powiedzą nam na ten temat komentarze wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w sieci bądź wśród bliskich.