Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Wywóz mebli Kraków - więcej szczegółów o tej usłudze znajdziesz tu.

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z różnorodnych przyczyn nie chcemy wyrzucić. By nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, przeważnie przenosimy je do piwnicy, na strych albo do komórki lokatorskiej. Rzecz jednakże w tym, iż po jakimś czasie i te schowki stają się na tyle zagracone, iż zwykłe ich użytkowanie okazuje się udręką. Dopiero to nakłania większość z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego okazją do tego, by uwolnić się od zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Wypada zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z mieszkania, poddasza i piwnicy.

Odbiór mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak części stolarki okiennej, zużyte panele ścienne lub podłogowe, sprzęt RTV i AGD czy popsute meble nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego auta. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najlepsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona również o legalną utylizację zebranych odpadów. Podmioty wynajmujące kontenery często świadczą również profesjonalną pomoc przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne użycie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przekazane do PSZOK-u albo podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu ich wedle tworzywa, z którego są wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości się je wykonuje, sprowadza się najczęściej do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do wyrobu nowych biurek, łóżek lub regałów.

Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]