Opieka nad grobami

Opieka nad grobami

Zajrzyj tutaj i dowiedz się, jak zamówić sprzątanie grobów Kraków.

Oblicze pomników zmarłych krewnych jest dowodem naszego szacunku. Często niestety nie znajdujemy chwili, by się nimi zaopiekować – także, kiedy pomniki położone są w tej samej miejscowości, w którym żyjemy. Szczególne problemy zaczynają się jednak, jeśli naszych najbliższych pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami na pewno nie będziemy mieli czasu. Nie oznacza to na szczęście, że pomniki muszą zostać zaniedbane – świetnym rozwiązaniem będzie wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Czemu powinniśmy zdecydować się na opiekę nad grobami?

Na podobną pomoc stawiają nie tylko ludzie, którym brak wolnej chwili – wśród klientów specjalizujących się w tym firm nietrudno znaleźć także emerytów, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich po prostu nie mają zdrowia. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami nierzadko proponują również pochodne usługi, takie jak zakładanie ławeczek lub doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia napisów.

Koszty opieki nad grobami

Stawki, jakie musimy opłacić specjalistom opiekującym się miejscami spoczynku naszych najbliższych są bardzo zróżnicowane. Zależne są przede wszystkim od zakresu pomocy – kiedy wybieramy jedynie jednorazowe czyszczenie, wydamy od 30 do 40 zł. Jeśli jednak chcemy, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek co trzydzieści dni, powinniśmy pogodzić się z wydatkiem około 400 złotych rocznie. Nie zapominajmy, że koszty uzależnione są także od rozmiarów nagrobków, zaś najdroższe okazuje się utrzymanie wieloosobowych grobowców.

Siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]