Organizacja komunii – o czym trzeba pamiętać?

Organizacja komunii – o czym trzeba pamiętać?

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą sali komunijnej? Nie wahaj się! Skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bo to zwykle pierwsza naprawdę duża zabawa rodzinna, na której dziecko wie, iż cała uwaga skupiona jest jedynie na nim. Dlatego też rodzice robią wszystko, aby ten dzień pozostał na całe życie w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – zarezerwuj natychmiast jak zostanie wyznaczony dzień wydarzenia

Jeszcze przed etapem rozsyłania zaproszeń na komunię rodzice powinni wybrać czy przyjmą rodzinę w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Goszczenie gości w domu jest najczęściej opcją wówczas, gdy aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednak to już rzadkość. Przyjęcia z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich latach w duże eventy rodzinne, na które sprasza się czasem do stu gości, wskutek czego zwykle odbywają się w salach weselnych lub restauracjach. Jeżeli pragniemy wynająć pojemną salę, polecamy wyruszyć na poszukiwania lokalu, od razu jak będzie ustalony dzień komunii. W sezonie komunijnym dużą trudnością może stać się również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, dlatego polecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu dań na komunię. Ważne jest również to, aby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, żeby przejazd wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – prezenty, fotograf, animator

Nie zapomnij wynająć fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następującą później zabawę gości. Zwyczajem stały się również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna zatem oferować zjawiskowe, estetyczne pomieszczenia. Kolejną zaletą będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora grupa, warto rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi grami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią podarki dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w złym tonie, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, przykładowo quada lub zabawki-pistolety.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]